Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Ekibimiz

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Geri Dön

DSC_0009_1024x683

Uzman Psikolog/Aile Danışmanı Gökhan Özcan

2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Prof. Dr. Necmettin Doğan süpervizyonluğunda hazırladığı ‘’Yeraltından Notlar Romanında Yeraltı Adamının Halet-i Ruhiyesi’’ isimli bitirme tezi ile tamamlamıştır. Lisans sonrasındaki dört yıllık süreçte üstün zekaya sahip bireylerin ve farklı gelişen çocukların eğitimi, zeka ve yetenek testleri uygulayıcılığı (WISC-R, Stanford Binet, Denver-II), zeka ve akıl oyunları eğitmenliği üzerine uzmanlaşmış, anaokullarına danışmanlık yapmıştır. 2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programından Prof. Dr. Gökhan Malkoç süpervizyonluğunda, ‘’Engelli Olan ve Olmayan Bireylerin Bazı Duygudurum Değişkenleri Açısından Değerlendirilmesi’’ isimli yüksek lisans tezi ile ‘Aile Danışmanı’ unvanıyla mezun olmuştur. 2017 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora Programında öğrenim görmektedir.

İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin iki yıl süren teorik/süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Gökhan Oral’ın düzenlediği psikanalitik grup süpervizyonuna 2 yıl boyunca devam etmiştir. 2016 yılında Dr. Ali Babaoğlu Jungiyen Psikodrama Sosyodrama ve Toplum Ruh Sağlığı Enstitüsü bünyesinde, İtalyan Jungçu psikodramatist Prof. Dr. Maurizio Gasseau direktörlüğünde başladığı FEPTO (Avrupa Psikodrama Eğitim Organizasyonları Federasyonu) denetiminde 900 saatlik bir eğitim olan “Analitik Psikoloji ve Jungiyen Psikodrama” formasyonuna süpervizyon aşamasında devam etmekte, düzenlediği yetişkin psikodrama yaşantı gruplarında yürütücü psikodramatistlik yapmaktadır. Prof. Dr. Hayrettin Kara’dan fenomenolojik psikoterapi ve Fenomenolojik Rüya Benliği Modeli (FRBM) eğitimlerini almıştır.

Fenomenolojik Rüya ve Benlik Araştırmaları Derneği’nde kurucu ve eğitimci olarak bulunmakta, “Dinlenen Ben” dergisinde editör ve yazarlık yapmaktadır. Amatör olarak şiir, edebiyat, sinema ve felsefeyle ilgilenmektedir. Aktif olarak çocuklar (+7) ve ergenler ile Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Fenomenolojik Terapi ve Fenomenolojik Rüya Benliği Modeli (FRBM) yönelimleriyle bireysel terapiler yapmaktadır. Aile içi sistemik/ilişkisel sorunlar bağlamında Aile Danışmanlığı seansları düzenlemektedir. Çocuk ve ergenler ile psikodrama çalışmaları yürütmektedir.

Bazı Bilimsel Yayınları Kara, H., & Özcan, G. (2019). A new approach to dreams in psychotherapy: Phenomenological dream-self model. Sleep and Hypnosis A Journal of Clinical Neuroscience and Psychopathology, 21(1), 242-243. doi: http://dx.doi.org/10.5455/Sleep.Hypn.25587 Özcan, G. (2019). Psychodrama and spirituality: A practice-friendly review. Spiritual Psychology and Counseling, 4(1), 39-55. Özcan, G. (2017). Bedensel engelli olan ve olmayan bireylerin çeşitli duygudurum değişkenleri açısından değerlendirilmesi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, 16 (31), 133. Özcan, G. (2017). Çocuk psikoterapisinde projektif bir teknik olarak fenomenolojik rüya çalışması. Dinlenen Ben Rüya ve Psikoterapi Dergisi, 5, 8-10. Uzmanlığı Depresyon ve Kaygı Bozuklukları, Zeka, Dikkat ve Yetenek Testleri, Aile İçi/Kuşaklararası Çatışmalar, Çocukluk Çağı Fobileri, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Disosiyatif Kimlik Bozukluğu, Varoluşsal Sorunlar.

 

DİĞERLERİ

SEMİNERLER VE DUYURULAR

YAZILARIMIZ

TV PROGRAMLARI VE VİDEOLAR