Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

KLİNİK PSİKOLOG SERGÜL OĞUR ÇAYDAMLI

Ekibimiz

KLİNİK PSİKOLOG SERGÜL OĞUR ÇAYDAMLI

Geri Dön

30b36d9Klinik Psikolog Sergül Oğur Çaydamlı

Uzman Klinik Psikolog SergülOğurÇaydamlı

SergülOğurÇaydamlı 1998 yılında Robert Kolej’den, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu ve Klinik Psikoloji uzmanlığını 2006 yılında “Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden “Stresli ve stressiz çiftlerde eş algı doğruluğu, olumlu ve olumsuz evlilik davranışlarının sıklığı, duygusal etkisi ve öneminin araştırılması” başlıklı teziyle aldı.

2004-2007 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Koleji’nde,
2007-2011 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 3. Psikiyatri Servisi’nde ve
2011-2013 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği’nde çalıştı.

Bakırköy YA-PA Çocuk Kulübü’nde 4 yıl süreyle çocuk gelişimi takibi ve anne-baba danışmanlığı da yapan SergülOğurÇaydamlı Gölge Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Bilim Üniversitesi Avrupa FlorenceNightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde Klinik Psikolog ve psikoterapist olarak da çalışmıştır.

Psikodinamik Psikoterapi, Çift ve Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Filial Terapi çocuk, genç ve yetişkinlerle çalışırken kullandığı yöntemler arasındadır. Yetişkinlerde ilişki sorunları, anksiyete ve duygudurum bozuklukları; çocuk ve gençlerle de duygudurum ve anksiyete bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve davranış bozuklukları en sık çalıştığı problem alanlarıdır. Ayrıca otizm spektrumundaki bozukluklarla Gelişimsel Oyun Terapisiyle çalışmalar yürütmektedir.

Bülent Turan’dan Bağlanma Teorisi ve Terapide Kullanımı; NossratPeseschkian, Prof. Dr. HürolFışıloğlu ve Uzm. Dr. Murat Dokur’dan Çift ve Aile Terapisi; ODTÜ Klinik Psiklojiyükseklisans programında Bilişsel Davranışçı Terapi, Yavuz Erten’den PsikodinamikPsikoretapi, MargueriteReid, Margaret Rustin, Michael Rustin ve Lisa Miller’danTavistock Modeli Bebek Gözlemi; Prof. Dr. Ümran Korkmazlar’dan Öğrenme Güçlüğü; Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz’den Rorschach ve Tematik Algı Testi; Dr. Nurhan Eren’den Sanat Psikoterapisi; Prof. Dr. Doğan Şahin’den Kişilik Bozukluklarında Dinamik Psikoterapiler; Reyhana Seedat’dan Oyun Terapisi eğitimleri almıştır.

DİĞERLERİ

SEMİNERLER VE DUYURULAR

YAZILARIMIZ

TV PROGRAMLARI VE VİDEOLAR