Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

Hizmetlerimiz

Cinsel Terapi

Geri Dön

Meva Psikolojik Danışma Merkezimizde Cinsel hayat insanların ruhsal ve bedensel mutluluğunun bir parçasıdır ve bu parça ne kadar sağlıklı yaşandığı bireyin yaşam kalitesi açısından önemlidir. Bireyin veya çiftlerin mutlu ve tatmin edici bir cinsellik yaşamasını araştırmak ve kişileri bu konu hakkında bilgilendirmek cinsel terapinin amacıdır. Cinsel terapi, alanında uzman kişiler tarafından yapılan, cinsel bilgilendirme, danışmanlık ve cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir tür bilişsel davranışçı tekniktir.

Cinsel problemler bireyin ruhsal ve bedensel nedenlerinden kaynaklanabileceği gibi kullanılan bazı ilaçlar ve maddelerden de kaynaklanıyor olabilir. Danışmanlık esnasında bireyin cinsel probleminin kaynağı belirlenir ve sorunun kaynağına göre farklı tedavi yaklaşımları kullanılabilmektedir.

Her bir seans diğer psikoterapi seanslarında olduğu gibi etik kurallar çerçevesinde gizlilik ilkesine dayanılarak gerçekleştirilir. Eksik, abartılı, korkunç ve yanlış cinsel bilgilendirmeler gibi birçok bilginin bir araya gelmesi ile oluşan cinsel sorunları, seans içerisinde kısıtlama ve utanç duygusu yaşanmadan, danışanın terapist yardımıyla aşması ve cinselliğin sağlıklı bir şekilde insan doğasına uygun olarak yaşanması hedeflenmektedir. Cinsel terapiler kapsamında; Eşler arası Cinsel Uyum Problemleri Evlilik Problemleri Cinsel istek azlığı Uyarılma bozukluğu Orgazm bozukluğu Disparoni-Vajinismus…

 

Tedavi hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

DİĞERLERİ